מרתון 2008 – מאחורי הקלעים של התקשורת

מרתון בנושא: מאחורי הקלעים של התקשורת 2008

שלושים ושבעה נציגים של ארגונים חברתיים השתתפו במרתון אג'נדה, "מאחורי הקלעים של התקשורת" שהתקיים ביד השמונה.

זהו המרתון הרביעי של אגנ'דה. הפעם סיפק המרתון הצצה אל מאחורי הקלעים של התקשורת והיכרות עם נהלי העבודה ומבנה המערכות השונות. בין הנושאים שהועלו: איך מתקבלות החלטות בדרג העורכים, הכתבים והצלמים, מה מניע ומה משפיע עיתונאים, מערכת היחסים בין מקורות לעיתונאים ועוד.

במרתון נפגשו המשתתפים בין היתר: עם חנוך מרמרי (לשעבר עורך עיתון הארץ), עינת פישביין (ידיעות אחרונות), הצלם אלכס ליבק (הארץ), ירון דקל (רשת ב') עידן גרינבאום (כלכליסט) ושלומית שרביט (אתר מעורבות, Ynet), ענת סרגוסטי (לשעבר כתבת ועורכת בחדשות ערוץ 2) הציגה ליין-אפ (הסדר של אייטמים במהדורת חדשות) לחדשות בטלוויזיה. ואחרי ההרצאה הדריכה סיור בדסק החדשות של הערוץ השני. את המרתון חתמה סדנא מעשית של עבודה על הודעות לעיתונות ששלחו נציגי הארגונים. את הניתוח ערכו טליה פלד-קינן (חדשות 10), מיקי מירו (רשת ב'), ארנון גל ('המגזין' מעריב) וג'קי חורי ('הארץ', 'רדיו א-שאמס'). העיתונאים הסבירו בפירוט איזה מההודעות לעיתונות היו מתפרסמות כאייטמים ומדוע ואיזה – לא.

עוד הופיעו במרתון שני נציגים של העולם האקדמי מפרופסור יחיאל לימור וד"ר צבי רייך על הזרמים, וההיבטים הרחבים יותר של מפת התקשורת.


אורן פרסיקו, מאתר האינטרנט 'העין השביעית' סיקר את היום הראשון של המרתון וכתב רשימה על המרתון באתר לאחר שהתלווה אלינו ביום הראשון. כמו כן הופיעו אייטמים נוספים בתקשורת על האירוע בף NRG, Ynet, אתר הזווית השלישית, ICE, וב – NFC.


© 2010 Agenda Designed & Built by Ronen Eidelman Suffusion WordPress theme by Sayontan Sinha