ניוזלטר אוגוסט 2012

קול קורא – הגשת מועמדות לפרס דרור לשנת 2012

 כדי להנציח את שמו של דרור שטרנשוס ז"ל, בחרנו – אג'נדה, משפחתו של דרור וקבוצת חברים קרובים – לייסד פרס שנתי שיינתן לאדם או לארגון שהצליח להעלות נושא חברתי למודעות ציבורית ותקשורתית, אם בדרך של קמפיין תקשורתי או ציבורי, אקטיביזם, או הפצה בדרכים אלטרנטיביות, דרך האינטרנט, רשתות חברתיות וכד'. בשנים קודמות הפרס בסך 25 אלף ₪, הוענק לקמפיינים הבאים:

2011 – המחאה החברתית – ב' זה אוהל, בהובלת דפני ליף, סתיו שפיר, רגב קונטס, יונתן לוי, רועי  נוימן, אלון-לי גרין, שיר נוסצקי ואורלי וייסלברג

2010 – הקמפיין למניעת גירוש ילדים של מהגרי עבודה מטעם עמותת "ילדים ישראלים" בהובלת  רותם אילן.

לפרטים על המועמדים הסופיים בשנים קודמות ולמידע נוסף על דרור ועל הפרס, לחצו כאן. 

אנחנו קוראים לאנשים או לארגונים להגיש מועמדות לפרס דרור 2012.

לחצו כאן לפרטים נוספים על הגשת המועמדות לפרס

או כאן.

 דברי פרידה של דנה וינקלר, סמנכ"לית אג'נדה

 אחרי כמעט 5 שנים אעזוב בשבוע הבא את אג'נדה ואצא לדרך חדשה.

בשנות עבודתי באג'נדה למדתי, גדלתי והתפתחתי מבחינה מקצועית ואישית. למדתי את עולם הארגונים החברתיים והייתה לי הזכות לפגוש אנשים נפלאים שעושים מידי יום כדי להפוך את העולם והחברה הישראלית לטובים יותר.

אני רוצה להגיד לכולכם תודה חמה על כל התקופה היפה הזאת יחד.

תודה גדולה ומיוחדת לחברותי, בנות צוות אג'נדה, שעושות ויעשו עבודה נפלאה במטרה להביא את הדברים הנפלאים אותם אתם עושים לתקשורת.

נושא מרכזי חדש של אג'נדה: שוויון הזדמנויות בחינוך

 מעת לעת בוחרת אג'נדה נושא מרכזי שבו מתרכזת האסטרטגיה התקשורתית שלנו. לאחרונה בחרנו את נושא "שוויון הזדמנויות בחינוך" כנושא רחב והחלטנו להתמקד בנושא המיונים לבתי הספר, לכיתות ולהקבצות כנושא ממוקד. לצורך כך חברנו עם כמה ארגונים העוסקים בתחום השוויון בחינוך.

תופעת המיונים, על אף שהם אסורים על פי נהלי משרד החינוך, הולכת ומתרחבת. זהו מנגנון שמאפשר לבתי הספר החזקים לבחור ולהשקיע בתלמידים חזקים ובכך מעמיקים הפערים במערכת החינוך בין מרכז לפריפריה, בין תלמידים ממעמדות כלכליים שונים וכד'. המיונים נעשים בתוך המערכת הציבורית – הן בתי הספר הייחודיים והן הכיתות הייחודיות, מקבלים את רוב משאביהם ממשרד החינוך ומהעיריות, אך דורשים מההורים להוסיף כסף פרטי כחלק מתנאי הקבלה.

על מנת לעקוף את האיסור לקיים מבחני מיון, בתי ספר פתחו מגוון כלים תחת שמות שונים כדי להמשיך ולמיין תלמידים.

אנו פונים אליכם בבקשה– כחלק מהפעילות התקשורתית אנו מחפשים סיפורים קונקרטיים שמעידים על מיונים בקבלה לבתי ספר, הקבצות בכיתות, מגמות, מיונים על בסיס כספי, על בסיס ציונים ועוד.

ניתן לכתוב לדינה אבקסיס מאג'נדה: [email protected] או בטלפון: 03-6096585

 קראנו, שמענו, ראינו

 זזים בתקשורת

 • אבי שילון, עורך מדור הדעות בעיתון "ישראל היום" הודיע על סיום תפקידו. יחליף אותו עמרי לבנה, ראש דסק החדשות בעיתון ([email protected]).
 • עמליה דואק, כתבת ב"תכנית חיסכון", קיבלה את תפקיד כתבת התחבורה והתעופה של חברת החדשות של ערוץ 2. דואק תחליף את דנה סומברג.
 • כתב משפט ופלילים חדש בעיתון "מקור ראשון" – חור ניזרי.
 • העיתונאית הוותיקה דליה בן ארי עוזבת את מגזין "לאשה".
 • אבי משולם, עד לפני שנה העורך הראשי של "מעריב", מונה לתפקיד מנכ"ל רדיו ת"א. הוא יחליף את דני נישליס שצפוי לחזור לשמש כמנכ"ל רדיו חיפה.
 • רותי לוי, כתבת הצרכנות של TheMarker, עוברת לכלכליסט, שם תשמש ככתבת תקשורת טלקום במקום גלעד נס. TheMarker לא צפוי לגייס לה מחליף/ה, אלא יתבסס על כתבת הצרכנות הנוספת במערכת גבריאלה דוידוביץ ויסברג.
 • יערה יעקב מונתה לכתבת הטלוויזיה של  Ynet.
 • יעל עבאדי מצטרפת ל"תכנית חיסכון", התכנית הכלכלית של חדשות 2. עבאדי תחליף בתפקיד את נועה אורון.
 • טליה פלד קינן חוזרת לערוץ 10 ומצטרפת לתוכנית "פנים אמיתיות" עם אמנון לוי. בתפקידה הקודם שימשה ככתבת החברה והרווחה של מהדורת החדשות וכן ערכה תחקירים חברתיים.
 • עורך עיתון "הארץ" לשעבר חנוך מרמרי ימונה לעורך הראשי של "העין השביעית" במקומו של עוזי בנזימן.
 • עיתונאי "ידיעות אחרונות" עמוס שביט עוזב את העיתון סופית. עינב שיף מונה לתפקיד סגן עורך "7 לילות", מוסף התרבות של ידיעות אחרונות. שיף יחליף בתפקיד את דפני ליסבונה.
 • כתב המשפט של כלכליסט, מארק שון, עוזב את העיתון. כעת יוותרו בעיתון שלושה כתבים המסקרים את תחום המשפט: ענת רואה, משה גורלי ויצחק דנון.
 • ניב הדס, עד לאחרונה עורך מגזין התרבות "ז'ורנל" בימי שישי של עיתון מעריב, מונה לעורך המשנה של "טיים אאוט".

תאריכי מנוף

15.9 יום הדמוקרטיה הבינלאומי

16.9 היום הבינלאומי לשימור האוזון

16.9 ערב ראש השנה העברי

21.9 יום השלום הבינלאומי

25.9 ערב יום כיפור

 

© 2010 Agenda Designed & Built by Ronen Eidelman Suffusion WordPress theme by Sayontan Sinha