ניוזלטר פברואר 2013

החלה ההרשמה למרתון תקשורת בנושא: כלים לקידום העשייה התקשורתית במשאבים מצומצמים. המרתון יערך ב-24-25 באפריל 2013 במלון ניר עציון בכרמל– קראו כאן את תוכנית המרתון והזדרזו להירשם.

קראנו, שמענו, ראינו

אתר "הארץ" מתחיל לגבות תשלום ממנויים. טובי פולק מרחיב לגבי המשמעויות של מהלך זה באתר העין השביעית.

קראו כאן על הרייטינג של האתרים המובילים, לפי נתוני ועדת המדרוג באינטרנט.

עורכי שלושת האתרים וואלה, ויי נט ומאקו התייחסו בכנס השנתי של איגוד האינטרנט, לתמורות האחרונות באתריהם בתחום הנפח ההולך וגובר של תכני הוידיאו.

מאמר מעניין בדה מרקר בעקבות מערכת הבחירות: המשולש המנצח – שטח, דיגיטל ויח"צ.

זכיינית ערוץ 2 "קשת" מעלה רצועת לייט-ניט אקטואלית חדשה בשם העולם הלילה. את הרצועה שתשודר בימים ראשון עד שלישי מהשעה 22:45, יגיש יעקב איילון, שמשמש כמנהל מחלקת האקטואליה של אתר הזכיינית mako ואליו יצטרפו ארז טל, בטור אישי הומוריסטי, טלי מורנו בפינה המקשרת בין החדשות בעולם לנעשה בישראל ודרור גלוברמן עם סיקור עולמות הטכנולוגיה והרשתות החברתיות. התוכנית תעסוק באירועי היום בארץ ובעולם שיובאו על ידי כתבים שפרוסים במקומות שונים בעולם – איתי הוד (לוס אנג'לס), ליאור פרידמן (לונדון), אילן גורן (מוסקבה), רן נבו (ניו יורק). את התוכנית יערוך אפי טריגר.

קבוצת ג'רוסלם פוסט העלתה לאוויר אתר חדש המאגד בתוכו את כל מותגי התוכן וגופי המדיה בבעלותו של אלי עזור. האתר נקרא "THE POST" וישולבו בו תכנים של ג'רוסלם פוסט שיתורגמו לעברית, כתבות ופרשנויות של כותבי מגזין "סופהשבוע", עדכונים שוטפים ותכנים מתחנות הרדיו 103FM  רדיו ללא הפסקה ואקו 99FM. את האתר עורך דורון כהן לשעבר עורך NRG וכיום עורך "סופשבוע" ובן זגגי, מי שערך את עמוד הבית של NRG, ישמש כסגנו של כהן.

תכנית אקטואליה שבועית חדשה בגלי צה"ל, בהגשתם של בעל טור בידיעות אחרונות יועז הנדל וכתב הכנסת של התחנה הצבאית ספי עובדיה. בתכנית יתארחו אנשים שעשו את כותרות השבוע החולף ואנשים נוספים שיתנו נקודת מבט אחרת על החדשות. התכנית השבועית תשודר בימי חמישי בשעה 11:00.

זזים בתקשורת

 • נטשה מוזגוביה עד לאחרונה כתבת "הארץ" בוושינגטון, הצטרפה למחלקת האקטואליה של  mako  אותה מוביל יעקב אילון והיא תשמש ככתבת קבועה עבור תכנית בהגשתו שתעלה בקרוב בקשת.
 • איתי דנקנר מונה לתפקיד עורך "אולפן שישי" בחדשות ערוץ 2. הוא יחליף בתפקיד את גולן יוכפז אשר מונה לפי חודש לתפקיד מנכ"ל חדשות 10 .
 • בוגרי קורס הכתבים של גלי צה"ל לשנת 2012 סיימו את תקופת החפיפה והם נכנסים בימים אלה לתפקידיהם החדשים במחלקת החדשות של התחנה. קראו כאן על המינויים החדשים.
 • מינויים נוספים בגלי צה"ל: עילי לוין מונה לתפקיד העורך הראשי של "בוקר טוב ישראל" במקום גולן יוכפז. לוין הינו חלק ממערכת "בוקר טוב ישראל" מזה כשש שנים, והוא משמש ככתב וכעורך. מינוי נוסף עליו נודע היום הוא זה של אסף ליברמן, שישמש מעתה כסגנה של ראש מחלקת האקטואליה גלית אלטשטיין ורכז מערכת החדשות.
 • רעות וילף תשמש בתפקיד כתבת החינוך של העיתונים מעריב ומקור ראשון. וילף משמשת בימים אלו ככתבת החינוך של תחנת הרדיו האזורית "גלי ישראל" . היא תחליף את עמרי מניב שעזב את מעריב אחרי שנה וחצי בתפקיד ומונה לאחרונה לכתב המוניציפאלי של ערוץ 10 בירושלים.
 • ינון מגל מונה לעורך הראשי של וואלה. לצד תפקידו כעורך הראשי, ימשיך מגל לשמש כמגיש בכיר באתר.
 • עמרי נחמיאס מונה לתפקיד הכתב הפוליטי של וואלה!, והוא יכנס לתפקידו במהלך השבועות הקרובים. נחמיאס שימש עד לאחרונה ככתב הפוליטי של אתר נענע10 והוא יחליף בתפקיד את פנחס וולף.
 • ארנון גל יעמוד בראש דסק תחקירים של חברת החדשות של ערוץ 10, שירכז את עבודת התחקיר עבור המהדורה המרכזית ועבור תוכניות נוספות בערוץ. מדובר למעשה בהקמה מחדש של הדסק שנסגר לפני ארבע שנים.
 • כתבת סביבה חדשה בחברת החדשות של ערוץ 2: לתפקיד מונתה יעל אודם, והיא תחליף את לילך סונין שהודיעה לאחרונה על פרישתה מהחברה.
 • תמר סוקניק מונתה לתפקיד עורכת תוכניות האולפן של וואלה! לענייני תרבות ובידור.
 • שי פאוזנר, עורך מדור הנדל"ן של כלכליסט, מסיים את תפקידו.
 • טלי בן עובדיה, תצטרף לחדשות 10 ותשמש כמנהלת פיתוח התוכן של החברה ועורכת ראשית של מגזין שישי החדש.
 • אסף וייס מצטרף לוואלה!, והוא ישמש כעורך בפרויקט הוידיאו של האתר שהושק לאחרונה. וייס שימש כעורך בכיר בדסק החדשות של ידיעות אחרונות.
 • יוסי פרץ ארי מונה למנהל מחלקת המידע ואקטואליה ברדיו חיפה והוא יחליף את יוסי פישר.

תאריכי מנוף
8.3 יום האישה הבינלאומי

14.3  יום המדע בישראל (המצוין ביום הולדתו של אלברט איינשטיין)

15.3  יום הצרכן הבינלאומי

21.3 היום הבינלאומי לביטול אפליה גזעית

22.3  יום המים הבינלאומי

25.3 חג פסח

30.3  יום האדמה

© 2010 Agenda Designed & Built by Ronen Eidelman Suffusion WordPress theme by Sayontan Sinha