ניוזלטר יוני 2011

מה בניוזלטר?

 • תזכורת – פורום דוברים ביום רביעי ה-29.6.11 בשעה 15:30
 • גיוס ידוענים לקמפיין – מקרה לדוגמא – "אומרים לא לגירוש"
 • קראנו, שמענו, ראינו
 • זזים בתקשורת
 • תאריכי מנוף
 • דרושים/ות

 

 הזמנה למפגש פורום דוברים/ות באג'נדה

אג'נדה יוזמת מפגשים חודשיים של דוברים/ות של ארגונים לשינוי חברתי. מטרות הפורום כוללות – העשרה והתמקצעות, למידה הדדית, שיתוף בניסיון והגברת שיתוף הפעולה בין הדוברים/ות של הארגונים. הפורום פתוח בפני הדוברים/ות של מגוון ארגוני החברה האזרחית – זכויות אדם, סביבה, צדק חברתי, פמיניזם, שוויון אזרחי וכד'.  

 

המפגש הקרוב יתקיים ביום רביעי 29.6.11 בשעות: 15:30-17:00 במשרדי אג'נדה, רח' יגאל אלון 159, תל אביב.

המפגש יוקדש לנושא: כיצד לקדם סיקור של נושאים חברתיים בעיתונות הכלכלית?

מרצה: עינב בן יהודה, סגנית עורכת גלובס הערב ואחראית על מדור הדעות

במפגש נשמע סקירה על המאפיינים של העיתונות הכלכלית לעומת העיתונות הכללית, על  המדורים של העיתון הכלכלי שבהם ניתן לשלב אייטמים בנושאים חברתיים וכיצד לעשות זאת, מי הם העיתונאים הרלוונטיים עבורנו לעבודה מולם בגלובס, לוחות הזמנים של עבודת העיתון ועוד.

נא לאשר את הגעתכם במייל או בטלפון (עדי): 03-6096585, [email protected]l 

 

גיוס ידוענים לקמפיין – מקרה לדוגמא – "אומרים לא לגירוש"

ארגונים שונים למדו לגייס למאבקים חברתיים אנשים ידועים – זאת על מנת לייצר הד נרחב יותר למאבק. רק השבוע התגייסו ידוענים למאבק לשחרור גלעד שליט והצטלמו בתוך מעין צינוק. השבוע הפיצה קואליציית נשים לשלום סרטונים עם רונה קינן, גל אוחובסקי ואחרים נגד הצעת חוק איסור חרם שמקודמת בכנסת. ארגון גרינפיס "קבר בפחם" עשרות ידוענים כחלק מהמאבק נגד הקמת תחנת כוח המופעלת בפחם.

ביקשתי מנעה גלילי, דוברת ארגון "ילדים ישראלים" לספר על העבודה מאחורי הקלעים שנעשתה סביב קמפיין "אומרים לא לגירוש" שבו הצטלמו עשרות ידוענים, פעילים חברתיים ופוליטיקאים עם ילדי מהגרי עבודה שנמצאים בסכנת גירוש:

הרעיון לקמפיין היה של השחקנית גילה אלמגור ובן זוגה יעקב אגמון – הם הציעו לארגון "ילדים ישראלים" לבנות קמפיין שיכלול הרבה פנים מוכרות, כאשר כל מבוגר יצטלם עם ילד אחד או ילדה אחת. המטרה הייתה להראות את הפנים של הילדים, ושלא מדובר בסטטיסטיקה יבשה – מדובר בילדים שהמדינה מבקשת לתלוש אותם מהבית היחידי שהם מכירים.

הפרויקט יצא לדרך בשיתוף פעולה עם עיתון Time Out שפרסם את הצילומים וגם סיפק צלמים ומקום לקיום הצילומים.

רוני ושירי לבנה, מתנדבות בילדים ישראלים, ריכזו את ההפקה של הפרויקט. "איל מקיאג'" – בית ספר לאיפור דאגו למאפרים בהתנדבות.

איך נעשה גיוס הידוענים?

לעיתוי הייתה משמעות רבה – תחושת בהילות סביב תחילת הגירוש של הילדים הקטנים. כמו כן רוב הידוענים והפעילים החברתיים כבר הכירו את המאבק. נקודה חשובה היא שהקפדנו לייצר הכרות וקשר בין המבוגר/ת לילד/ה שאיתו/ה הצטלם/ה, כך שמעבר לצילום, מדובר בלקיחת אחריות ממשית על הילדים שזהו מסר מרכזי של הקמפיין.

התחלנו בגיוס הידוענים בכך שפנינו לידוענים מהמעגל הראשון של התומכים שלנו והתרחבנו. היו ידוענים שהביאו ביוזמתם חברים שלהם, גם הם ידועים (למשל הדוגמנית עדי סער הביאה את חברתה עדי נוימן).

מה היה האתגר הכי גדול בפרויקט הזה?

ההפקה דרשה הרבה מאוד עבודה – חודש אינטנסיבי של עבודה שבו עשרות מתנדבים התקשרו לידוענים. השיא היה 3 ימי צילום שנמשכו מהבוקר עד הלילה. היה צריך להרכיב לוח זמנים צפוף לצילומים ולדאוג להביא את הילדים ולהעסיק אותם.

איך את מעריכה את ההשפעה של הקמפיין?

הקמפיין קיבל סיקור תקשורתי נרחב. ההשתתפות של שרה נתניהו הייתה מאוד משמעותית ויצרה הד אדיר. גם מבחינת הילדים היה לקמפיין חשיבות רבה – ההתגייסות של אזרחים לטובתם תרמה לתחושת הביטחון שלהם בימים של חרדה וחוסר ודאות.

 

קראנו, שמענו, ראינו

 • קווה שפרן – עורך חדשות הילדים והנוער בערוץ 1 מחפש לתוכנית ילדים ערבים שיספרו על החיים שלהם. רצוי ילדים שיש להם סיפור מעניין ועליהם להיות דוברי עברית. אפשר לפנות אליו במייל: [email protected]
 • דוברים/ות מתחילים/ות יכולים לקבל טיפים מועילים במדריך ליחצן המתחיל של תמיר האס.
 • PR guru היא קבוצת פייסבוק פעילה של אנשי יחסי ציבור, ניו מדיה, עיתונות ועוד, שבה מתעדכנים, מתייעצים ועוד.
 • ענת באלינט על הסדרה החדשה "העיתונאים" שמשודרת עכשיו ביומי רביעי ב-22:00 ביס דוקו.
 • טור מעניין של דוד לוין באתר העין השביעית – התקשורת, פייסבוק ומרד צרכנים: כיצד הפכה חתימה על עצומה להצטרפות למחאה.
 • שי גולדן ימונה לסגן עורך העיתון מעריב. גולדן יעזוב את עיתון הארץ שם הוא משמש כשנתיים עורך המוסף השבועי. גולדן מצטרף לכתבת הפוליטית של הארץ מזל מועלם שהודיעה לאחרונה על עזיבתה את עיתון הארץ והצטרפותה למעריב. מועלם תשמש ככתבת הפוליטית של מעריב, במקומה של מיה בנגל, שתסיים את תפקידה הנוכחי ותשתלב בתפקידי עריכה בכירים וכתיבת מאמרים בעיתון.
 • עמרי מניב, סגן עורך המקומון זמן ירושלים, מונה לכתב החינוך של מעריב.
 • ראש מערכת החדשות של ישראל היום ברוך רון ימונה למשנה לעורך העיתון ולעורך המגזין "ישראל שישבת", רון יהיה אחראי על המוספים המיוחדים של העיתון. אהרון לפידות, יעזוב את תפקידו כעורך המוסף וימונה לסגן עורך העיתון ולאחראי על תחום המדיה החדשה. לאחרונה עזב את ישראל היום עורך המשנה חמי שלו.
 • גילי דינשטיין מונתה לעורכת מוסף עסקים היומי של מעריב. דינשטיין תחליף את סימון טטרו שמילא את התפקיד בחודשים האחרונים ויחזור לערוך את מוסף "המגזין" היומי.
 • ואפרופו מחאת הקוטג' – דוגמא טובה של ניצול הזדמנות תקשורתית – תנועת "שלום עכשיו" רכבה על הגל ופרסמה את המודעה הזאת.
 • רישיון ערוץ 9 הוארך בשש שנים.
 • ועוד כתבה מעניינת באתר העין השביעית - עיתונאים שחורים בארה"ב עוזבים את אמצעי התקשורת של הזרם המרכזי ועוברים אל אתרים ועיתונים הפונים לקהילה השחורה.
 • ליאוניד נבזלין רוכש 20% ממניות עיתון הארץ.

 

זזים בתקשורת

 • אמנון מרנדה מונה לראש מערכת החדשות הקבוע של ynet. יעל גולן, סגנית העורך הראשי של ynet עוזבת את האתר לאחר תשע שנים.
 • אריאל קריל, עורך מדור התרבות של וואלה! עוזב את התפקיד.
 • דיוויד הורוביץ, עורך הג'רוזלם פוסט מסיים את תפקידו. סטיב לינד עורך המשנה של העיתון יחליף אותו.

 

תאריכי מנוף

4.7 יום העצמאות של ארה"ב

12.7 חמש שנים לתחילת מלחמת לבנון השנייה

14.7 יום הבסטיליה – צרפת

18.7 יום נלסון מנדלה הבינלאומי

19.7 תענית י"ז בתמוז

 

דרושים/ות

© 2010 Agenda Designed & Built by Ronen Eidelman Suffusion WordPress theme by Sayontan Sinha