ניוזלטר מאי 2012


מדוע כדאי לדוברי ארגונים להכיר כלי עבודה בניו מדיה?

 שאלתי את המרצים שייקחו חלק במרתון תקשורת של אג'נדה (6-7 ביוני 2012) ושיעסוק באסטרטגיות המשלבות עבודה תקשורתית וניו מדיה – מדוע הם חושבים שדוברי ארגונים צריכים להכיר ולהשתמש בניו מדיה?

שירי פרציגר כהן, ראש תחום דיגיטל במשרד יחסי הציבור שלום תל אביב: דוברים של ארגונים חברתיים צריכים לדעת לעבוד בניו מדיה כי זו הדרך האפקטיבית ביותר להשיג תשומת לב שלא תלויה באינצ'ים, לפנות לקהלים מדויקים, ולגייס קהילה מעורבת לתמיכה במטרה שלהם.

אודי קארו, רכז תחום ניו מדיה בתנועת דרור ישראל: בעולם שבו כל אדם הוא כלי תקשורת בפני עצמו, לארגון חברתי יש את ההזדמנות להיות ריבוני ומשוחרר מהתלות במדיה המסחרית. אחד שמבין :)

נגה איתן, בימאית ויועצת תקשורת לארגונים חברתיים: סרטון טוב מפיץ את עצמו וחוסך לארגונים ולחברות הרבה עבודת שיווק ועלויות כספיות. הוא יכול להגיע תוך זמן קצר למאות אלפי אנשים, ואף יותר, ולשאת את המסר או את הבשורה שאנחנו מעוניינים להפיץ, באפקטיביות רבה

עדי ברזילי-אלון, מנכ"לית שותפה בחברת הניו מדיה "וירוס ישראל":  בעידן שלנו ניו-מדיה הוא הכלי האידיאלי להעברת מסרים. ועוד יותר בימים אלו- הוא הכלי האידיאלי להעברת מסרים בנושאים חברתיים. 24 שעות ביממה אנשים מסביבנו מעבירים אחד לשני מסרים בנושאים חברתיים – דנים בבעיות ופתרונן בפורומים, מחתימים עצומות לטובת עניין זה או אחר, מארגנים מחאות אונליין וגם מחאות בשטח, מעבירים סרטים בעלי מסרים חשובים. הרשת החברתית מעצם שמה, שוקקת פעילות חברתית. אפשר להתעלם, או שאפשר לחשוב חכם ולמנף אותה לדברים שחשובים לכם.

דנה גולן, מנכ"לית ארגון "שוברים שתיקה": זירת הניו מדיה היא כיכר העיר החדשה, כל מי שרוצה לקחת חלק בדיון ציבורי או ליצור אחד כזה צריך לדעת איך לעבוד בניו מדיה.

נמרוד בוכמן, רכז המטה הארצי של פורום פעולה אזרחית: השינויים הרבים שעוברים אמצעי המדיה והמגוון הרחב של האפשרויות העומדות בפני הדוברים בארגונים השונים, מחייבים למידה והבנה של השטח ושל המציאות המשתנה. יחד עם זאת, לעיתים קרובות משמשות חלק מאותן אפשרויות כמלכודות דבש הגורמות לבזבוז זמן יקר ואנרגיות חשובות. מאבקים חברתיים רבים תלויים באותן אנרגיות ובשילוב הנכון בין הכלים השונים, ולדובר החברתי יש תפקיד חשוב ביכולת ליישם זאת.

אור- לי ברלב, עיתונאית, פעילה בחדר המצב של המחאה החברתית: הרשתות החברתיות שינו את מפת התקשורת בארץ ובעולם. האזרחים אינם תלויים עוד בתקשורת ההמונים כדי לקבל תמונה על המציאות.  אבל יותר משיש בניו מדיה דיווחים על מציאות שלא שומעים עליה בתקשורת המיינסטרים, היתרון בניו מדיה הוא היכולת לרגש אנשים, לגעת בהם באופן ישיר ולהניע אותם לפעולה.

יעל אנגלר, מנכ"לית חברת הניו מדיה  :spreadit בעולם שבו מהפכות חברתיות ופוליטיות מתחילות מהניו מדיה, התקשורת עוברת שינוי מהותי. הגולשים קובעים את סדר היום התקשורתי. בעולם כזה, לארגונים חברתיים יש הזדמנות אדירה להשפיע על השיח לא באמצעות שומרי הסף והעיתונאים אלא באמצעות האנשים עצמם. כדי לממש את ההזדמנות הזו דוברים בארגונים חברתיים חייבים להכיר ולהפנים את כלי המדיה החברתית ויכולותיהם ולהנחיל אותם לארגון ועל האסטרטגיה התקשורתית שלו.

סדנת תקשורת לארגוני סביבה

ביום חמישי הזה תקיים אג'נדה בשיתוף פעולה עם ארגון "חיים וסביבה" סדנא מיוחדת לארגונים המשתתפים ביום הסביבה בכנסת בנושא בנייה והעברת מסר תקשורתי.
במסגרת הסדנא, יקבלו המשתתפים כלים תיאורטיים ומעשיים לחידוד והעברת המסרים של הארגון. במהלך הסדנא תהיה הזדמנות לעבוד באופן מעשי על המסרים הייחודיים של כל ארגון ולתרגל סימולציות בהבעתם במסגרת דיונים בכנסת ומול גורמי תקשורת.
הסדנא תתקיים ב-31 במאי בין השעות 09:00-13:00 בתל-אביב. מספר המקומות מוגבל – חובה להירשם מראש דרך הקישור להרשמה ליום הסביבה בכנסת: :https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDM1MWg1RzBiZ2dlUlNBY3M2b0hobHc6MQ

קראנו, שמענו, ראינו

זזים בתקשורת

 •  אביעד גליקמן, מי ששימש עד עתה ככתב המשפטים של ynet ימונה לכתב המשפט של חדשות 10 בירושלים. הוא מחליף את סיון כהן שהושעתה מתפקידה בעקבות מה שנודע כפרשת "האגדה האורבאנית". אביאל מגנזי מחליף את גליקמן בתפקיד הכתב לענייני משפט בירושלים.
 • בעיתון הארץ הוחלט על סיום עבודתה של אבירמה גולן. ההחלטה התקבלה בעקבות צמצומים שנערכים במערכת העיתון, במסגרתם יפרשו ממנו כותבים ואנשי מערכת וותיקים.  גולן כותבת עבור "הארץ" מאמרי דעה ופרשנויות בנושאים שונים, בעיקר בתחומי החברה והרווחה.
 • אלון שני, כתב רשת ב' לענייני משפט בת"א יסיים את תפקידו בקול ישראל ויצטרף לערוץ 2. שני יצטרף למערכת "תכנית חיסכון" שם ישמש ככתב.
 • עורך המשנה של "לילה כלכלי" בערוץ 10 גידי ויניש, מונה לעורך הראשי של התכנית, במקום נדב פייניק שיסיים את תפקידו. שני אבו תשמש כעורכת המשנה של התוכנית, לצד איתי תבור. בתפקיד עורך התוכנית "עושים צהריים" עם יעל דן בגל"צ, יחליף את אבו טל מוסקוביץ, עד עתה מפיק התכנית.
 • תני גולדשטיין, הכתב הכלכלי של ynet אשר פיטוריו עמדו במרכז המאבק של ארגון העיתונאים באתר, החליט לפרוש מתפקידו. כאן אפשר לקרוא על המאבק סביב הפיטורים של עורך מדור המחשבים באתר, יונתן זילבר.
 • סגן עורך מוסף הארץ אהוד עין-גיל יסיים החודש את תפקידו בתום כמעט שני עשורים, והוא ימונה לתפקיד חדש של עורך בכיר במערכת העיתון. תרצה פלור תסיים גם היא את תפקידה במוסף, לאחר שלוש שנים שבהן כיהנה כסגנית וכעורכת המשנה. פלור תשמש מעתה כסגנית העורך במוסף הספרים של העיתון. את עין-גיל ופלור יחליפו נועה אפשטיין, מאיה לקר ונועה לימונה, והן יצטרפו למורן שריר בצוות העריכה של המוסף.
 • מינוי חדש במגזין סוף השבוע "m" של mako מבית קשת: כתב התחקירים הוותיק שמעון איפרגן יסקר עבור המוסף האינטרנטי את נושאי צבא, ביטחון ופלילים.
 • נעמה סיקולר תשמש ראש מערכת החדשות של כלכליסט.
 • רובי המרשלג כתב ערוץ 10 בגולן ובגליל, עובר לערוץ 1. המרשלג ישמש בתפקיד כתב הצפון של ערוץ 1, שלא היה מאויש חודשים ארוכים. רעות מישור תהיה הכתבת בצפון של חדשות 10.
 • עמית כהן, כתב ופרשן לענייני ערבים של "מעריב" עוזב את העיתון לאחר עשור. את התחום הפלסטיני יסקר במקומו הכתב רימון מרגיה. בשלב זה טרם מונה כתב שיעסוק בפרשנות וסיקור של העולם הערבי.
 • יאיר אלטמן, כתב המשטרה והמוניציפאלי בירושלים של ynet מסיים את תפקידו. אלטמן מונה לכתב וואלה בתחומים מוניציפאלי ופלילים בירושלים, תפקיד שלא כוסה עד כה על ידי כתב ספציפי באתר. איתמר פליישמן החליף את אלטמן בתפקיד כתב השטחים של האתר.
 • יוסי מלמן מונה לכתב ופרשן של וואלה בתחומי מודיעין, גרעין וטרור בינלאומי. מלמן שימש ב- 27 השנים האחרונות כחבר מערכת "הארץ", בה סיקר ענייני מודיעין, טרור, סוגיות גרעין ופרסם תחקירים בינלאומיים.
 • יאיר קראוס, לשעבר כתב ערוץ 1, מונה לעורך הראשי של מהדורת החדשות המקומיות בצפון. קראוס יחליף את יוסי סלס. את המהדורה מפיקה קודה תקשורת והיא חלק ממערך של 5 מהדורות מקומיות בכל הארץ – ירושלים, תל אביב, דרום צפון ומהדורה בערבית.
 • עמנואל רוזן ואלון בן דוד יגישו את מהדורת שישי בערוץ 10.

תאריכי מנוף

2.6 היום הבינלאומי למאבק בנשק גרעיני

5.6 יום איכות הסביבה הבינלאומי

5.6 יום הנכסה

6.6 יום ההזדהות עם העיוורים ולקויי הראייה בישראל 

 16.6 יום המודעות הבינלאומי למניעת התעללות בזקנים והזנחתם

18.6 יום גאווה אוטיסטית או חג האוטיסטים הבינלאומי

20.6 יום הפליטים הבינלאומי

26.6 יום לתמיכה בקורבנות עינויים


© 2010 Agenda Designed & Built by Ronen Eidelman Suffusion WordPress theme by Sayontan Sinha