ניוזלטר ספטמבר 2012

קול קורא – הגשת מועמדות לפרס דרור לשנת 2012

 כדי להנציח את שמו של דרור שטרנשוס ז"ל, בחרנו – אג'נדה, משפחתו של דרור וקבוצת חברים קרובים – לייסד פרס שנתי שיינתן לאדם או לארגון שהצליח להעלות נושא חברתי למודעות ציבורית ותקשורתית, אם בדרך של קמפיין תקשורתי או ציבורי, אקטיביזם, או הפצה בדרכים אלטרנטיביות, דרך האינטרנט, רשתות חברתיות וכד'. בשנים קודמות הפרס בסך 25 אלף ₪, הוענק לקמפיינים הבאים:

2011 – המחאה החברתית – ב' זה אוהל, בהובלת דפני ליף, סתיו שפיר, רגב קונטס, יונתן לוי, רועי  נוימן, אלון-לי גרין, שיר נוסצקי ואורלי וייסלברג

2010 – הקמפיין למניעת גירוש ילדים של מהגרי עבודה מטעם עמותת "ילדים ישראלים" בהובלת רותם אילן.

לפרטים על המועמדים הסופיים בשנים קודמות ולמידע נוסף על דרור ועל הפרס, לחצו כאן.

אנחנו קוראים לאנשים או לארגונים להגיש מועמדות לפרס דרור 2012.

לחצו כאן לפרטים נוספים על הגשת המועמדות לפרס

או כאן.

דוברות/ים ממליצים/ות על עיתונאים

 בקשתי מדוברי/ות ארגונים, לרגל סוף שנה ותחילת שנה חדשה להמליץ על עיתונאים/יות שהיו התנסויות מוצלחות בעבודה מולם/ן (לא מדובר כמובן ברשימה ממצה)-

המלצות מיעל אברמן טאובין, דוברת קו לעובד:

אני אוהבת לעבוד עם יובל גורן ממעריב – חברתי מאוד, מונע משליחות, כותב בצורה יסודית ומעמיקה. בזכות כתבה שהוא כתב על המשטרה והחומר שאסף, הצלחנו לקדם פריצת דרך בחקירות משטרתיות בנוגע לסוגיה ספציפית שאנו מתמודדים איתה שנים.

מיקי פלד מכלכליסט – מעמיק, אמין, רואים שחשוב לו לקדם את הנושא של זכויות עובדים ועושה זאת גם דרך כתיבה על נושאים קשורים ולא ברורים מאליהם.

הילה וייסברג מדה מרקר – נעים מאוד לעבוד איתה, אני יודעת שהיא תאמר לי בכנות מה דעתה על האייטם ולא תעכב או תמסמס אם היא לא מעוניינת. כותבת בצורה חכמה ומעמיקה מאוד.

 

המלצות מיעל בן-חמו, דוברת לקט ישראל:

 אני רוצה להמליץ על אביב לביא, הקשר איתו התחיל עוד כשהיה במעריב אבל הוא נמשך גם היום בתוכנית יהיה בסדר בגלי צהל ובפינה שלו בתוכנית הבוקר של אברי גלעד בערוץ 2. עיתונאי מעמיק רציני וחכם שהוא קודם כל בן אדם.

בנוסף, המלצה לעבודה עם שבועון לאשה שמאוד הוכיח את עצמו – הן עם ענת מרדכי כתבת הרווחה והן שילוב מידע במדור של אסי פרידמן.

המלצות מיניב בר אילן, דובר כוח לעובדים:

איתם לחובר כתב החינוך של קול ישראל – שתי תכונות מייחדות את איתם בעיני: ראשית, עקשנות בקידום אייטמים גם על סיפור "קטנים" יותר. לא רק בחינות המיצב והקדמת החופש הגדול, אלא גם כתבות על בתי ספר פרטיים, התאגדויות קטנות וכו'. שנית, הנכונות לפולו-אפ, לחפש את המשך הסיפור גם ללא הודעה לעיתונות. במקרים רבים- זו ריצה לטווח ארוך- פולו-אפ הנפרש על חודשים.

עמרי אפריים כתב הרווחה של ynet – במסגרת של אתר פופולארי היכולת שלו לדחוף נושאים חברתיים איננה מובנת מאליה ובמיוחד- היכולת לראות מעבר ל"מקרר הריק" את המאקרו: חשיבות ההתאגדות ולחילופין אחריות המדינה.

המלצות מתיאודורה קרצ'ובסקי, דוברת גרינפיס:

אביעד פוהורילס ועדי חשמונאים כותבים יחד את טור הסביבה במעריב – שניהם מאד פתוחים לרעיונות, רציניים ויסודיים. וטפיחה מיוחדת על הכתף מגיע מבחינתי לאבי גרצמן, עורך הערוץ הירוק ב-nrg. מדובר בבחור קשוב, מבין מאד בתחום, מהיר ומתמצה מאד גם בנעשה בעולם הרשתות החברתיות. הגון, נעים הליכות וסבלני.

 

 המלצה מנירית מוסקוביץ', דוברת האגודה לזכויות האזרח:

לפני כמה חודשים הייתה לי הזדמנות (די נדירה, בהתחשב בנושאים ובתחומים שלנו) לעבוד עם יוסי מזרחי, כתב ערוץ 2 בצפון. הוא איש מאד חביב, מבין עניין, לא מתנשא, נכנס לעובי הקורה, קשוב. תמיד משמח לגלות עיתונאים כאלה – ובפרט בכלי התקשורת המובילים.

המלצות מדורית אברמוביץ', רכזת תקשורת של שותפות שראקה בשנה החולפת, מנהלת תקשורת וקמפיינים של ארגוני נשים- מעתה ואילך –

ניר יהב- כתב לענייני ערבים של וואלה בולט במיידיות התגובה שלו, ובהעלאה שוטפת של תכנים הקשורים לאפליה וגזענות נגד ערבים/יות. ניר היה זמין כל העת לשיחות, התייעצויות, בגובה עיניים ובעבודה משותפת מיטיבה ומועילה.

 המלצות של שאהין נסאר, דובר מרכז מוסאוא:

ג'קי חורי (הארץ), פוראת נסאר ((YNET, רימון מרג'יה (מעריב) – שלושתם שמחו לעזור ולהעלות את המודעות לגבי הסוגיות העומדות על הפרק בכל הקשור לחברה הערבית.

בנושאי תרבות  – איתמר ויצמן (גלי צה"ל) ומירב יודולביץ (YNET) – עשו מספר כתבות בנושא התרבות בחברה הערבית.

מגזין המושבות והכתב יואב איתיאל היו ממש מעולים, הסיקור היה מעולה ומפרגן, ובה בעת היו מאוד חביבים ומכבדים.

קראנו, שמענו, ראינו

· כתבה מעניינת במגזין פירמה של גלובס: קול העם: האם הסטטוסים בפייסבוק דוחקים את העיתונות? סטטוסים שזוכים להרבה לייקים ושיתופים הופכים לאייטמים, וכלי התקשורת נאבקים לראיין את מי שעומד מאחוריהם ■ האם יש פה זילות של הסטנדרטים העיתונאיים?

זזים בתקשורת

  • שבתי בנדט הוא כתב הדתות החדש של וואלה. כמו כן יכסה בנדט את אזור השפלה.
  • צ'יקו מנשה, כתב ופרשן מדיני בערוץ 10, עוזב את תפקידו. מנשה הצטרף לערוץ לפני שבע שנים ושימש בו ככתב וכפרשן מדיני עד לפני כשנה, אז הצטרף לצוות תכנית "המקור", בה ביצע תחקירים שונים. מנשה עובר לרשת ב' וישמש כפרשן מדיני.
  • ניב הדס, עד לאחרונה עורך מגזין התרבות של מעריב "זורנל" בימי שישי, עזב את העיתון ומצטרף ל"טיים אאוט" כעורך משנה של המגזין. במסגרת התפקיד החדש יעבוד הדס לצד עורכת המשנה עדי עוז וסגן העורך אייל דץ וכן יהיה אחראי על תחום התרבות של "טיים אאוט".
  • אביה בן-דוד מסיימת את תפקידה כעורכת המגזין "את". מי שצפוי להחליף את בן-דוד ולהתמנות לעורך "את" הוא שחר שריג, ששימש עד עתה כסגן העורך.

תאריכי מנוף

1.10 12 שנים לאירועי אוקטובר 2000

2.10 יום ההזדהות עם בעלי חיים במשקים חקלאיים

8.10 שמחת תורה

11.10 יום בריאות הנפש הבינלאומי

16.10 היום הבינלאומי נגד מקדונלד'ס

28.10 יום הזיכרון ליצחק רבין

29.10 יום הזיכרון לטבח כפר קאסם

 

© 2010 Agenda Designed & Built by Ronen Eidelman Suffusion WordPress theme by Sayontan Sinha